CENNIK

       asze siedlisko, to dawne Dziadkowe gospodarstwo. Po latach mieszczucho-wania przyjechaliśmy na wieś po wyciszenie i nowe doświadczenia. Nasze podstawowe zajęcie nie wymaga stałej obecności w biurze, więc korzystając z osiągnięć w dziedzinie komunikacji, możemy pracować i mieszkać w znacznym od niego oddaleniu.
 
Przez większość roku prowadzimy życie niemal samotnicze, w bliskości natury i ciszy, umilając sobie wolny czas zajęciami, które w mieście zazwyczaj odkładało się na potem.
 
Jednak z nadejściem wiosny chętnie otwieramy się na życie towarzyskie i kontakty z naszymi Przyjaciółmi i Gośćmi. W siedlisku staramy się stworzyć atmosferę sprzyjającą spokojnemu wypoczynkowi.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Siedlisko LUKNE znajduje się na kolonii (wybudowaniach) wsi Woźnice, która leży na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Od Mikołajek oddalone są o 7 km, od Rynu o 12 km oraz około 27 km od Giżycka. Nasze gospodarstwo leży poza głównymi zabudowaniami, w najbliższym otoczeniu mamy tylko jednego sąsiada.Położenie jest bardzo zaciszne - bliskie natury.

Okolica o malowniczym krajobrazie jest atrakcyjna dla turystyki pieszej i rowerowej. W pobliżu Woźnic leży największy w Europie rezerwat łabędzia niemego na jeziorze Łuknajno, który jest największym w Europie rezerwatem biosfery UNESCO.

 

 

Między Woźnicami a Mikołajkami znajduje się Bagno Tałckie - miejsce wylęgu łabędzi. Poza nimi w rezerwacie gnieździ się również liczna rzesza (ponad 200 gatunków) innego ptactwa, jak łyski, kaczki, kurki wodne, perkozy, bieliki, jastrzębie, rybołowy, puchacze, czy bociany czarne. Poza tym, świat zwierzęcy reprezentują łosie, bobry, rysie, wilki, sarny, jelenie, lisy i zające. W otaczających wieś lasach znajdziemy bogactwo leśnego runa, jak jagody, borówki i liczne gatunki grzybów.

 

 

INFO DLA ALERGIKÓW:

Na terenie siedliska mieszkają zwierzaki domowe: pies i kot.

 

N

Siedlisko LUKNE

Woźnice 67

11-730 Mikołajki

telefony:

600 99 66 99  |  Iwona Zaręba

600 99 45 41  |   T. Piotr Zaręba

e-mail:

kontakt@siedliskowoznice.pl